Podcast roku

Hlasujte od 6. 5. 2024
pro své oblíbené podcasty!

Talk show Lukáše Hejlíka a Ivany Veselkové. Podcasteři Čelisti, Hodina Dějepichu a Chumelenice

Vstupenky na vyhlášení Podcast roku
a na talk show s Lukášem Hejlíkem

Před slavnostním vyhlášením vítězů vystoupí v živé talk show podcasteři Čelisti, Hodina Dějepichu a Chumelenice. Moderuje Lukáš Hejlík s Ivanou Veselkovou.

Více o Talk show a vstupenky

17. června oznámíme nejlepší tvůrce ze všech kategorií a můžeš u toho být i ty.

Sami posluchači mohou v průběhu května na tomto webu vybírat nejoblíbenější podcasty ve dvou kategoriích, vítěze třetí kategorie vybere odborná porota.


StartHlasováníKonec
květen 6
červen 6
Vyhlášení vítězů
červen 17

Kategorie

Podcast roku

Podcasty českých tvůrců. Můžete hlasovat až pro pět podcastů, minimálně pro jeden. Podle umístění podcastu ve formuláři získá příslušný počet hlasů (1. místo ve formuláři, 5 hlasů až 5. místo ve formuláři, 1 hlas). Vybírat můžete ze všech českých podcastů, které vydaly alespoň jeden díl v termínu od 1. 5. 2023 až po 1. 5. 2024.

Více o kategorii

Kategorie, ve které hlasuje veřejnost

Hlasování

V kategorii, ve které hlasuje veřejnost, může hlasovat každý posluchač, a to v období od 6. 5. 2024 do 6. 6. 2024. Stačí jen vepsat jeden až pět nejoblíbenější podcasty, odeslat hlasovací formulář a potvrdit své hlasování kliknutím na odkaz, který hlasujícímu přijde do e-mailu. V průběhu soutěže může každý posluchač hlasovat pouze jednou. V případě porušení tohoto pravidla je účastník ze hry vyřazen a jeho hlasy se do hry nezapočítávají. Pořadatel/organizátor je oprávněn prohlásit za neplatné a nepřihlížet k hlasům, u nichž je důvodné podezření, že nebyly provedeny unikátním hlasujícím (např. hlasovací roboty apod.)

Podcastu, který Hlasující uvede do formuláře na 1. místo bude přiděleno 5 hlasů, podcastu, který Hlasující uvede do formuláře na 2. místo budou přiděleny 4 hlasy, podcastu, který Hlasující uvede do formuláře na 3. místo budou přiděleny 3 hlasy, podcastu, který Hlasující uvede do formuláře na 4. místo budou přiděleny 2 hlasy a podcastu, který Hlasující uvede do formuláře na 5. místo bude přidělen 1 hlas.

Hlasovat můžete pro podcast, který je vydáván tvůrcem v České republice ze všech českých podcastů a alespoň jeden díl byl vydán v termínu od 1. 5. 2023 až po 1. 5. 2024 (podcasty, které již více, jak rok nevydávají nové epizody, nebudou do ankety zařazeny).

Autoři podcastů (podcasteři) mohou aktivně vyzývat své posluchače k hlasování například prostřednictvím sociálních sítí, emailů atp.

Vyhlášení

Vyhlášeny budou a cenu obdrží první tři podcasty s nejvíce hlasy a vyhlášeny budou tři podcasty a cenu obdrží první podcast s nejvíce hlasy z dané tematické kategorie.

Objev roku

Letos budou vybírat tři objevy roku pořadatelé Active Rádio, Český Rozhlas a třetí vybere Lukáš Hejlík.

Chceme ocenit nové podcasty vzniklé za posledních 12 měsíců, které jsou něčím unikátní.

Více o kategorii

Objev roku – Cena pořadatelů a Lukáše Hejlíka

Cena uděluje odborná porota složená převážně z českých podcasterů.

Nominace

Nominace vybírají pořadatelé a Lukáš Hejlík.

Vyhlášení

Vyhlášeny budou tři místa pro Objev roku. Cenu převezmou všichni tři zvolení podcasty.

#NázevPopis
1
Zpravodajstvé a publicistikaPodcasty, které se zaměřují na aktuální události a jejich analýzu z novinářského pohledu. Nabízejí různé pohledy na to, co se děje v Česku a ve světě. Patří sem například denní zpravodajské podcasty, rozhovory s politiky i experty, diskusní pořady o tématech jako jsou ekonomika, kultura nebo klimatická změna. Podcasty v této kategorii ocení posluchači, kteří se zajímají o aktuální dění, chtějí si vyslechnout hlubší analýzu událostí a názory různých odborníků – to vše je zpracováno z novinářského pohledu.
2
Talk showPodcasty, které založeny na osobních rozhovorech a konverzacích mezi moderátorem a hosty. Tyto podcasty se často zabývají tématy jako jsou politika, ekonomika nebo kultura, ale zpravidla se nezaměřují na aktuální zpravodajství. Místo toho se soustředí na delší a hlubší rozhovory nebo rozbory, které mohou být provokativní, vtipné nebo kontroverzní. Tato kategorie je určena pro podcasty, které přináší životní příběhy a zkušenosti zajímavých lidí.
3
ZábavaSem patří podcasty, které oslovují posluchače zábavnou a uvolněnou formou a přinášejí jim pobavení i unikátní pohled na lidský úděl. Zahrnuje i volnočasové podcasty, zaměřené na koníčky a zájmy jako gastronomie, cestování, literatura nebo hudba, které nabízejí zábavné informace, tipy a nápady na trávení volného času.
4
Péče o sebeV této kategorii najdeme podcasty, které se zaměřují na seberozvoj, selfcare, duševní zdraví, wellness, správné stravování nebo cvičení. Tyto podcasty jsou inspirativní a aspirační – posluchačům poskytují rady, tipy a návody na zdravější a plnohodnotnější život. Kategorie se zaměřuje na podcasty, které pomáhají posluchačům zlepšovat svůj životní styl a péči o vlastní zdraví.
5
VzdělávacíKategorie podcastů, které slouží ke zdokonalení vědomostí, doplnění vzdělání a učení se novým věcem. Tyto podcasty se zaměřují na různá témata, jako jsou například historie, věda, technologie, umění, kultura, jazyky a další oblasti. Cílem těchto podcastů je poskytnout posluchačům nové informace, zajímavosti a způsoby, jak se mohou neustále rozvíjet.
6
True CrimeTrue crime podcasty jsou zpravidla založeny na skutečných příbězích a trestných činech. Tyto podcasty se snaží detailně popsat průběh vyšetřování a soudního procesu, včetně motivů pachatelů a dopadů na oběti a rodiny. Obvykle mají napínavý a dramatičtější způsob prezentace. Do této kategorie spadají také investigativní novinářské podcasty, které se snaží odhalit pravdu a informace o nevyřešených zločinech nebo o kauzách, které nebyly veřejnosti známy. Mohou být zaměřené také na odhalování korupce, nelegálních praktik nebo jiných forem trestné činnosti.
7
SportKategorie Sport zahrnuje podcasty, které se věnují sportu a sportovcům, analýze výkonů a aktuálním sportovním událostem. Patří mezi ně také rozhovory se sportovci a trenéry, diskuse o nejnovějších sportovních trendech a zajímavosti ze světa sportu. Obvykle se věnují jednomu konkrétnímu sportu – najdete tu fotbalové, hokejové nebo podcasty věnované zimním sportům. Řadí se sem i volnočasové podcasty zaměřené na konkrétní sport – může sem patřit třeba podcast o běhání pro „hobíky“.
8
Byznys a osobní financeKategorie zahrnuje podcasty, které se zabývají byznysem a osobními financemi. Mezi podcasty v této kategorii najdete rozhovory s podnikateli, tipy na investice a úspory, rady a návody na zlepšení osobních financí, ale také analýzy ekonomických trendů a vývoje na trhu.
9
VeřejnoprávníPodcasty z dílny veřejnoprávních médii Český rozhlas, Česká televize a ČTK. Tyto podcasty mají za cíl poskytovat službu veřejnosti a řídí se přísným kodexem etických a profesionálních standardů, které jsou pro veřejnoprávní média typické. Tato kategorie nabízí podcasty zaměřené na různá témata, jako jsou aktuální události, kultura, politika, věda a technologie, a jsou vytvářeny zpravidla vysoce kvalitním způsobem s cílem poskytnout co nejlepší zážitek pro posluchače.
10
Objev rokuKategorie Objev roku je speciální kategorií, kde o ocenění rozhodují pořadatelé Podcastu roku a Lukáš Hejlík. Vybírá a oceňuje podcasty, které přinesly v uplynulém roce na český podcastový trh něco unikátního – může to být jedinečnost tématu, originální zpracování, zajímavá moderátorská osobnost nebo sestava nebo nová forma monetizace. Objevem roku se stane podcast, který podle pořadatelů a Lukáše nejvíc zazářil a/nebo posunul českou podcastovou scénu dopředu.

Hlasování

Startujeme 6. 5. 2024

Vstupenky

Prestižní předávání 6. ročníku ankety Podcast roku je tady

Oslavte s námi Českou podcastovou tvorbu!

Letos se koná již 6. ročník ankety Podcast roku, která oceňuje ty nejlepší podcasty z České scény. Tentokrát to s námi můžete zažít na vlastní kůži i vy!

Přijďte na vyhlášení těch nejlepších podcastů a užijte si i jedinečnou talk show, kterou vás provedou Lukáš Hejlík a Ivana Veselková.

Jako hosté vystoupí podcasteři Čelisti, Hodina DějepichuChumelenice.

Lukáš Hejlík je herec, moderátor, autor projektu Listování, Gastromapa či podcastu Velká žranice a hlavně velký podcastový fanoušek. Ivana je spoluautorka zábavných podcastů Buchty a Brambora s vejcem, specialistka na online marketing a menší znalkyně podcastů než Lukáš.

Koupit vstupenky

Ceny

Hlasující získávají hodnotné ceny. Připravujeme

Pořadatelé

Active RadioČeský rozhlas

Hlavní partner

Seznam Zprávy

Partneři

CNCRadiožurnálDvojkaEvropa 2Frekvence 1

Youradio TalkmujRozhlasČeské podcastyheyfomo

Kontakt

Pořadatelem soutěže Podcast roku je společnost Active Radio a.s.,
provozovatel rádií Evropa 2, Frekvence 1, Rádia Z a audio platformy Youradio. Spolupořadatel je Český rozhlas.

Adresa
Active Radio a.s.
Wenzigova 4
120 00 Praha
IČO: 610 582 97

info@podcastroku.cz