Podcast roku

ročník #05

Hlasujte od 9. 5. pro své oblíbené podcasty!

Pomozte nám najít ty nejzajímavější české podcasty a podpořit jejich tvůrce. Vybraní hlasující se mohou těšit na hodnotné ceny.

Hlasujeme

15. června oznámíme nejlepší tvůrce ze všech kategorií.

Sami posluchači mohou v průběhu května na tomto webu vybírat nejoblíbenější podcasty ve dvou kategoriích, vítěze třetí kategorie vybere odborná porota.


StartHlasujemeKonec
květen 9
červen 05
Vyhlášení vítězů
červen 15

Kategorie

Letošní ročník doznal změn ve struktuře kategorií. Veřejnost hlasuje v hlavní kategorii Podcast roku, ze které vzejdou absolutní vítězové (první až třetí umístění), ale i vítězové jednotlivých tematických kategorií (Zpravodajství a publicistika, Talk show, Veřejnoprávní, Zábava, Životní styl a zdraví, Vzdělávací, True Crime, Sport, Byznys a osobní finance). Odborná porota vybírá vítěze v kategorii Objev roku.

Podcast roku

Podcasty českých tvůrců. Můžete hlasovat až pro pět podcastů, minimálně pro jeden. Podle umístění podcastu ve formuláři získá příslušný počet hlasů (1. místo ve formuláři, 5 hlasů až 5. místo ve formuláři, 1 hlas). Vybírat můžete ze všech českých podcastů, které vydaly alespoň jeden díl v termínu od 1. 5. 2022 až po 1. 5. 2023.

Více o kategorii

Kategorie, ve které hlasuje veřejnost

Hlasování

V kategorii, ve které hlasuje veřejnost, může hlasovat každý posluchač, a to v období od 9. 5. 2023 do 5. 6. 2022. Stačí jen vepsat jeden až pět nejoblíbenější podcasty, odeslat hlasovací formulář a potvrdit své hlasování kliknutím na odkaz, který hlasujícímu přijde do e-mailu. V průběhu soutěže může každý posluchač hlasovat pouze jednou. V případě porušení tohoto pravidla je účastník ze hry vyřazen a jeho hlasy se do hry nezapočítávají. Pořadatel/organizátor je oprávněn prohlásit za neplatné a nepřihlížet k hlasům, u nichž je důvodné podezření, že nebyly provedeny unikátním hlasujícím (např. hlasovací roboty apod.)

Podcastu, který Hlasující uvede do formuláře na 1. místo bude přiděleno 5 hlasů, podcastu, který Hlasující uvede do formuláře na 2. místo budou přiděleny 4 hlasy, podcastu, který Hlasující uvede do formuláře na 3. místo budou přiděleny 3 hlasy, podcastu, který Hlasující uvede do formuláře na 4. místo budou přiděleny 2 hlasy a podcastu, který Hlasující uvede do formuláře na 5. místo bude přidělen 1 hlas.

Hlasovat můžete pro podcast, který je vydáván tvůrcem v České republice ze všech českých podcastů a alespoň jeden díl byl vydán v termínu od 1. 5. 2022 až po 1. 5. 2023 (podcasty, které již více, jak rok nevydávají nové epizody, nebudou do ankety zařazeny).

Autoři podcastů (podcasteři) mohou aktivně vyzývat své posluchače k hlasování například prostřednictvím sociálních sítí, emailů atp.

Vyhlášení

Vyhlášeny budou a cenu obdrží první tři podcasty s nejvíce hlasy a vyhlášeny budou tři podcasty a cenu obdrží první podcast s nejvíce hlasy z dané tematické kategorie.

Objev roku – Cena poroty

V porotě zasednou převážně podcasteři, kteří budou nominovat a zároveň vyberou nejlepší Objev roku.

Více o kategorii

Objev roku – Cena poroty

Cena uděluje odborná porota složená převážně z českých podcasterů.

Nominace

Nominace vybírají členové poroty. Každý vybral jeden až tři favority, které se zařadí do hlasování o Objev roku.

Nominace jsou následující:

 • Akta I
 • Česká jízda
 • Čestmír Strakatý
 • Chumelenice
 • Hodina dějepichu
 • Hranice násilí
 • Investiční podcast Vojta Žižka
 • Kolaps
 • Pay Gap
 • Pod svícnem
 • Polštář
 • Pravda vítězí
 • Prohnilí
 • Reality Show
 • Swag
Vyhlášení

Porota přiděluje 3 hlasy pro první místo, 2 hlasy pro druhé místo a 1 hlas pro třetí místo. Pokud na prvním místě skončí více než jeden podcast. Koná se druhé kolo mezi těmito podcasty. Budou vyhlášeny první tři místa s nejvíce hlasy v kategorii Objev roku. Cenu převezme první z nich.

Hlasování

Hlasujte pro svůj oblíbený podcast.
Podrobná pravidla

Hlasujte pro své oblíbené podcasty a vyhrajte zajímavé ceny.
Ceny

* Povinné položky – musíte vyplnit alespoň první místo.

Podcast roku

Hlasujte pro svůj oblíbený český podcast, který je dostupný v podcastových platformách.

Po odeslání formuláře vám přijde na e-mail potvrzovací odkaz, na který klikněte, abyste potvrdili svůj hlas.

V případě výhry vás budeme na zadaný e-mail kontaktovat.

Klikem nebo ťuknutím na tlačítko Hlasuj souhlasíte s pravidly soutěže.

Porota kategorie Objev roku

Ceny

Hlasující získávají hodnotné ceny.

Vyhrává ten, jehož hlasy byly doručeny jako v pořadí 333., 3 111., 23 000., 45 000.

#Výhry
333. hlasující vyhráváSony Noise cancelling WF-C700N
ECG bezdrátový reproduktor
3 111. hlasující vyhráváSony Noise cancelling WF-C700N
ECG bezdrátový reproduktor
23 000. hlasující vyhráváSony Noise cancelling WF-C700N
ECG bezdrátový reproduktor
45 000. hlasující vyhráváSony Noise cancelling WF-C700N
ECG bezdrátový reproduktor

SONY WF-C700N
Skutečně bezdrátová sluchátka Sony Noise cancelling WF-C700N. Buďte jen Vy a Vaše hudba. Funkce aktivního potlačení okolního hluku Vás totiž bude izolovat od okolí a vy si můžete nerušeně užít pouze svou hudbu, pokud budete chtít. Intenzita filtrování hluku, stejně jako mnoho dalších funkcí, se dá nastavit v mobilní aplikaci, takže vše je pouze na vás. S výdrží až 15 hodin budou sluchátka Vašim stylovým společníkem doma i venku.

ECG bezdrátový reproduktor
Díky bezdrátovému reproduktoru ECG BTS X1 si můžete vzít svou oblíbenou hudbu úplně kamkoliv. Toto zařízení je totiž vybaveno šikovným popruhem na rameno a navíc je odolné vůči vodě. Jeho prostřednictvím pak můžete poslouchat muziku či mluvené slovo z několika různých zdrojů např. spojit s mobilem či tabletem a k dispozici máte i vestavěný USB port a microSD slot. Vždy se přitom můžete spolehnout na skvělou zvukovou kvalitu. Díky vestavěnému mikrofonu můžete zařízení využít i pro hands-free komunikaci.

Pořadatelé

Active RadioČeský rozhlas

Hlavní partner

Seznam Zprávy

Mediální partneři

CNCheyfomoYouradio TalkEvropa 2Frekvence 1

Partneři

ElectroworldČeské podcastyMelvilBubeneč

Kontakt

Pořadatelem soutěže Podcast roku je společnost Active Radio a.s.,
provozovatel rádií Evropa 2, Frekvence 1, Rádia Z a audio platformy Youradio. Spolupořadatel je Český rozhlas.

Adresa
Active Radio a.s.
Wenzigova 4
120 00 Praha
IČO: 610 582 97

info@podcastroku.cz